z Heneberk
CS ENG

Vrh T2

Peaky z Heneberk x Eliot Bella Moravia

Kryto 5.9.2022 - porod 4.11.2022

Málem tento vrh ani nebyl. Peaky je hodně čistotná a tak to, že hárá jsme zjistili 4.9. - den před odjezdem na dovolenou. Pro jistotu zajela Karin v pondělí 5.9. na progesteron a ejhle ono to vyšlo buď dneska nebo až na jaře. No což tak Míša z letiště na Kypru domluvil, že krýt zajede jeho taťka se svým bratrem. Přiznávám, že jsem měla poněkud obavu, tchán jel poprvé v životě naším Hiluxem (pro ty co nevědí je to silné auto a velké jak kráva). Posadit do něj důchodce, který jezdí svým Citigo už jenom tady kolem komínu a poslat ho po dálnici z Opavska za Brno... no měla jsem nervy, aby ve zdraví dojeli. Ale cestu dědouškové naštěstí zvládli a měli z toho zážitek Laughing Krytí pak proběhlo plně pod dozorem Zdeňky Leonhardtové, za což ještě jednou děkujeme. 

23. den od krytí jsme si potvrdili březost na ultrazvuku a už jen zbývalo těšit se na štěňátka. Březost probíhala fyziologicky a Peaky postupně jen přibírala a přibírala, až byla před porodem jako sud.

Ve středu 2.11 byla Peaky ještě pořád ustájena v kotli a ráno i odpoledne se ještě venčila se smečkou. Máme už vypozorováno, že pro fenky je to tak nejlepší, až těsně do porodu je tam, kde je zvyklá a je tak v klidu. Počkala k večeru, až budeme doma všichni, pak jsme už zkušeně vycítili, že se chystá rodit a vzali jsme jí do obýváku, kde obvykle feny rodí. Do půl hodiny začaly stahy a pak Peaky perfektně, fyziologicky porodila 9 štěňátek, pěkně jedno štěně po druhém. 3 pejsky a 6 feneček. 7 z nich cca 270 g a 2 cca 230 g porodní váhy. Všechna se mají čile k světu. Peaky se o ně skvěle stará, vůbec nejsou slyše ňurgar. Peaky je samozřejmě opečovávána jak se sluší a patří. Dokonce jsem si pořídila i webovou kameru, abych věděla, že vše je v cajku i když nejsme doma. 

Uteklo to jako voda a už nám jsou 3 týdny. Už vidíme a máme zoubky. Taky už jse odčervená a začínáme chodit. A představte si, pomalu už začínáme jíst namočené granulky a krupici. Jejda to je dobrota...až jsme celá upatlaná. Panička nás pak ale hezky umyje a do dokonalosti nás očistí maminka Peaky, která s náma má svatou trpělivost i když už se u páníčku v obýváku nudí. Vyloženě si užívá když může běhat s ostatními psy ze smečky na dvoře. Když nejsou páníčci doma tak nás sledujou na kameře, jestli je všechno v pořádku. Jsme rádi, že jsme tak opéčovávaná a hlídaná... užíváme si to....až vyrosteme tak budeme své páníčky zase hlídat my.

FOTOGALERIE VRHU : ZDE

Videa vrhu:

Poprvé jíme granulky 
 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/zheneberk.cz/httpdocs/application/modules/frontend/views/scripts/index/page.phtml on line 7


hlv
TOPlist Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! design & code (c) 2007 Miki & Stoky | admin