z Heneberk
CS ENG

Krmení našich psů

Čím a jak krmíme svou smečku

Naše psy krmíme dlouhodobě granulemi a mnoho let značkou Josera. I když jsme v průběhu času vyzkoušeli různé značky, k Joseře jsme se vždycky vrátili. Koneckonců jsme na ní vychovali nejednoho pracovního a výstavního šampiona.  Samozřejmě, že psi dostanou i něco jiného…ať už maso (manžel je intenzivní lovec) nebo granule jiné značky (obvykle vyhrajeme na nějaké soutěži nebo výstavě). Základ krmení jsou ale granule Josera a zvykáme na ně už štěňátka.  Hlavní krmení je večer a jsme důslední, psům krmnou dávku odvažujeme na digitální váze. Spíše než na doporučenou dávku dám na zdravý selský rozum a okometricky, když je pes tlustý tak uberu a když má větší výdej a zhubne tak mu přidám.

Vše začíná březosti fenky.

Jakmile si na ultrazvuku potvrdíme březost, zvýšíme krmnou dávku. Očekáváme-li 5 a více štěňátek fenka dostává „co sežere“.

Používáme  granule – Josera Family Plus – Bezlepkové speciální krmivo pro březí nebo kojící feny a pro štěňata, s taurinem a antioxidanty, kvalitní mastné kyseliny podporují vývoj mozku malých pejsků, malé krokety.

Štěňátka začínáme přikrmovat ve 3 týdnech

Dříve jsem začínala krupicí, pribináčky apod. Dnes už začínám rovnou granulemi. Namočím je v teplé vodě a pak je ze začátku rozmixuju. Pokud chci, aby byla vzniklá kaše řidší, přidám vodu. Po pár dnech granule přestávám mixovat, podávám jen namočené. Jakmile se štěňata naučí jíst, přestávám granule močit. Mezitím dávám i zmiňovanou krupici, pribináčky, tvaroh….

Používám buď výše uvedené granule Josera Family Plus nebo Josera Mini Junior.

Josera Family Plus – Bezlepkové speciální krmivo pro březí nebo kojící feny a pro štěňata, s taurinem a antioxidanty, kvalitní mastné kyseliny podporují vývoj mozku malých pejsků, malé krokety.

Josera Mini Junior -  Lehce stravitelné suché krmivo pro štěňata malých plemen od 3. týdne života, bezlepkové, s kachním masem a lososem, podporuje zdravý vývoj mozku a svalstva, napomáhá redukovat zubní kámen.

Když štěňata opouštějí naší rodnou smečku

Jsou už zcela naučená na krmení granulemi.  Jsem si tedy jistá, že v novém domově budou dobře žrát. Pokud zůstanou noví majitelé u granulí, mají štěně naučené. Pokud se rozhodnou, např. vařit tak nebudou mít problém štěně přeučit. Naopak je to ale problém. Mluvím z vlastní zkušenosti, pokud si člověk přiveze štěně  naučené na vařenou stranu, na granule se pak převádí hůře, ale samozřejmě každé štěně jsem na granule nakonec převedla. Všechna štěňata odjíždí do nového domova s 900 gramovým balením granulí a to buď Josera Mini Junior nebo Josera Joung Star, kterými krmíme od 8. Týdne. Tyto dva typy granulí nám vystačí až do 15. měsíců věku, kdy se vývoj jezevčíka ustálí. Granule jim střídám, ale krmíme oběma. Všechna štěňata v růstu krmíme vícekrát denně.  My nakupujeme výhradně velké 15 kg pytle granulí, ale všechny granule jsou i v menším 900 g balení, což, je pro majitelé jednoho jezevčíka rozumná varianta.

Josera Mini Junior – Lehce stravitelné suché krmivo pro štěňata malých plemen od 3. týdne života, bezlepkové, s kachním masem a lososem, podporuje zdravý vývoj mozku a svalstva, napomáhá redukovat zubní kámen.

Josera Joung Star - Kvalitní krmivo pro štěňata od 8. týdne věku, bez obilovin, s lehce stravitelným drůbežím masem, optimální poměr vápníku a fosforu podporuje růst kostí, vyvážené množství energie.

Dospělí psi v plném výkonu

Dospělým psům především granule důsledně vážíme, ale kupujeme jim různé druhy, vždy vystřídáme příchuť.  Nejčastěji bereme některé z níže uvedených, popř. nakoupíme co je v akci Wink.

Josera Mini Deluxe - Super prémiové,  suché krmivo pro psy malých plemen bez obsahu obilovin, s 25% jehněčího masa, batáty, bylinkami a lesními plody, předchází vzniku zubního kamene, dobře stravitelné, chutné a bohaté na vitamíny.

 

Josera Ente & Kartoffel - Bezobillné krmivo pro dospělé psy s kachní příchutí a s bramborem. 

Josera Lamm & Batate - Kompletní bezobilný recept krmivo pro dospělé psy s příchutí jehněčího a sladkých brambor. Bez přidání umělých barviv, aromatických a konzervačních látek. 

Josera Lamm & Rise - Kompletní, chutné suché krmivo pro dospělé psy, jehněčí jako jediný zdroj proteinu, s lehce stravitelnou rýží, bezglutenová receptura, pro zdravou pokožku a srst, dobře stravitelné a vyvážené.

Dospělí psi se zvláštním režimem

A pak jsou tady psi, kteří přiberou i ze „vzduchu“, tedy spíše feny. Pokud chci mít psy v linii a netrápit je hladem nezbývá mi nic jiného než krmit „lightkami“.

Josera Light & Vital - Kompletní krmivo pro dospělé psy se sníženým obsahem energie.

Zasloužení Senioři

Mám-li být upřímná moc psů v seniorním věku na dvoře nemíváme. Se psy aktivně lovíme a někteří psi se seniorního věku nedožijí.  Některým psům jsme na důchod pořídili jejich vlastního páníčka, který je hýčká a bere do revíru častěji, než bychom je brali my. A pak jsou tady jedinci, kteří mají v naší smečce pevné místo a s láskou a péčí dožijí u nás, těm pak dopřáváme zaslouženého odpočinku a seniorní stravu.

Josera Senior Plus -  Kompletní krmivo s lososem. Vyvinuto speciálně na míru potřebám starších psů.

Výhodou určitě je, že pro granule si jezdím jen asi 5 km do vedlejší vesnice. Dopředu si objednám přes e-shop s osobním odběrem, a když přijedu, mám už pytle vychystané. Časově je pro mě lepší, si pro pytle jednoduše dojet, kdy to vyhovuje mi, než čekat na doručení.  

Pokud jste se inspirovali naším způsobem krmení a Joseru si chcete nakoupit můžete na www.canis-prosper.cz

29.4.2023

Romana

 

 

 

 

 

 

 

 

 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/zheneberk.cz/httpdocs/application/modules/frontend/views/scripts/index/page.phtml on line 7


hlv
TOPlist Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! design & code (c) 2007 Miki & Stoky | admin