z Heneberk
CS ENG

Chovatelská stanice z Heneberk

 

Heneberky je starý lidový název místní části obce Bolatice - Borová na Hlučínsku, odkud Michal pochází. Sídlem naší chovatelské stanice je sousedící městečko Dolní Benešov ležící v jižní části Hlučínské pahorkatiny, nedaleko hranic s Polskem, cca 20 km od Ostravy, kde s celou rodinou žijeme.

Zabýváme se chovem:

  • Jezevčíka standardního hladkosrstého
  • Jezevčíka standardního dlouhosrstého
  • Jezevčíka standardního drsnosrstého
  • Německého krátkosrstého ohaře

 

Novinky

Aktuální foto vrh S2

15.01.2022

Vrh S2 - Zora z Heneberk x Dorian Bella Morawia

Sirius - Severus - Snape - Sydny - Sabi - Sára

3 psi a 3 fenky

narozeni 8. 12. 2021 - foto 5,5 týdne

  Fena 1  
     
   Fena 2  
     
   Fena 3  
  Pes 1  
     
  Pes 2  
     
 

 Pes 3

 

Ze stejného spojení máme doma na dvoře Nagini z Heneberk a protože Nagini se jeví výborně jak exterierově (už má splněny podmínky Slovenského junior šampiona) tak pracovně, rozhodli jsme se toto spojení zopakovat. V předchozím vrhu byly 3 štěňata a v chovu a praxi zůstala jen Nagini a to by byla velká škoda. Fenečky jsou už zadané. K dispozici jsou ještě pejsci. 

Romana

Aktuální foto vrh R2

15.01.2022

Vrh R2 - Jackie z Heneberk x Tawer z Kmeťovej horárne.

Radegast - Ratar - Ragnar - Ruby

3 psi a 1 fenka 

Narození 16.11. 2021 - foto 8. týdnů


Pes 1 - takový "malý Gimly"  
   Pes 2 - "malý Tawer"  
     
  Pes 3 - další "malý Tawer"  
     
   A to je ona....moje princezna Ruby Kiss  

Zcela neobvykle zveřejňuji další foto vrhu až teď, když jsou šťěňta k odběru.  Na spojení krve Gimlyho z Heneberk (je to otec Jackie) a Tawera z Kmeťowej horárně jsem dlouho čekala a proto jsem na ně doma koukala co nejdýl Laughing. Princezna Ruby zůstává doma, kluci jsou volní. I když rozhodování nebylo lehké. Jeden pejsek je takový malý Gimly a dva mi příjdou malí Taweři....Příští týden je naočkujeme a načipujeme a pak můžou jít k novým majitelům. Umístíme je ale pouze do myslivecké praxe ....tato krev si o to vyloženě říká a pracovních dlouhosrstých standardních jezevčíků už je jako šafránu. Ač obvykle část vrhu umísťuji na gauč, protože to považuji za společenskou odpovědnost chovatale (když nebudou mít lidi možnost pořídit si čistokrevného jezevčíka z chovatelské stanice budou se ohlížet v množírnách....) tak tento vrh půjde jen do myslivosti a do chovu. 

Romana

Národní výstava psů Brno

08.01.2022

Říkali jsme si, že příjezd z dovolené jsme letos vychytali, že výstavu stíháme. No ale náročná cesta a časový posun se na nás asi přece jen podepsal (vraceli jsme se z Dominikánské republiky). Jak jsem měla na cestě vypnutý zvuk v mobilu tak jsem se ráno vzbudila, až když zvonil budík Míšovi a Míša vstává až těsně před objezdem…takže ukázkové zaspání. No nic i tak stíháme. Budím tedy Matěje, ať jde pustit na dvůr ty naše tři výstavní naděje, ať se vyvenčí, než my se honem nachystáme. Už si čistíme s Míšou v koupelně zuby, když za námi přiletí Mates a vyhrkne….“Nebyla zavřená furtka feny zdrhly“….no supr…ani nevíme, jestli běžely do dědiny nebo na hrázu (do přírody). Tak se rozdělujeme, já jdu na hrázu a Matěje posílám, ať se jde podívat k hlavní cestě. Jen jsem sešla na hrázu a pískla na píšťalku tak ty 3 sudičky přiběhly. Ani jsme neztratily moc času tak se jdu dochystat. Už abychom jeli, ale Mates pořád nikde…tak s Míšou nakonec ještě sedáme každý do jednoho auta a jedeme hledat Matěje… to nám to ráno pěkně začíná….konečně tedy máme všechny v autě a jedeme směr Brno.

 

O co hektičtěji den začal, o to líp pokračoval. Do kruhu jsme nastupovali jako Hujeři – všichni tři: Matěj s Naginy, Míša s Peaky a Romana s Polly. Neměli jsme na vybranou a vzhledem k věku jsme fenky mohli přihlásit jen do třídy mladých. Říkali jsme si, že budeme spokojeni, když jedna z nich získá CAJC a další dvě budou výborné. A stalo se. Nagini tedy V1, CAJC, BOJ, Peaky – V3 a Polly V4.

 

Naginy jako BOJ nastupovala do odpoledních soutěžích za standardy. Trpaslíky zastupoval All-In Černé komando a Markéta Gdulová a králíky zastupoval Han Solo Noble Moravia s Hankou Polcrovou. Asi dobrý dobrý Severomoravský oddíl no Cool.

Romana


hlv
TOPlist Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! design & code (c) 2007 Miki & Stoky | admin